Novosti

Hrvatska je u finalu Svjetskog prvenstva u nogometu!

Nogometaši Hrvatske reprezentacije plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva jučerašnjom pobjedom protiv Engleske 2:1. Time su ostvarili najveći uspjeh u povijesti hrvatskog nogometa!

U drugoj polufinalnoj utakmici Engleska je povela već u 5. minuti pogotkom Kierana Trippiera iz slobodnog udarca, a Ivan Perišić izjednačio je u 68. minuti nakon ubacivanja Šime Vrsaljka. Rezultat se nije mijenjao do kraja regularnog dijela, čime je Hrvatska treći put zaredom pobjedu tražila igranjem produžetaka.

U 109. minuti Mario Mandžukić zabio je za pobjedu Hrvatske 2:1 nakon sjajne asistencije Ivana Perišića.

Za naslov svjetskog prvaka Hrvatska će igrati s Francuskom u nedjelju, 15. srpnja u 17:00, na stadionu Lužnjiki u Moskvi.